Женският национален отбор по волейбол на Турция записа третата си поредна победа на Европейското първенство в Група "D", която се играе в Румъния.

Туркините се справиха лесно с отбора на Швеция - 3:0 гейма (31:29, 25:21, 25:11) и поведоха заедно с отбора на Нидерландия, който също е с три победи.

"Лалетата" победиха домакините Румъния с 3:1 гейма (25:12, 25:27, 25:17, 25:14) и така са първи в групата, като единствено по добър точков актив ги разделя с туркините. Балансът на спечелени и загубени геймове е еднакъв - 9:1.

Швеция заема третото място в групата с две победи и една загуба, а Украйна, която победи с 3:1 Финландия остава четвърта с една победа и три загуби. Финландките и румънките са на последните две места без спечелен мач.

В Група "А", която се играе в Сърбия, домакините са с пълен актив от три победи след успех над Белгия с 3:0 гейма (25:21, 25:21, 25:21).

Рускините също още нямат загуба, след като вчера победиха също с 3:0 Азербайджан (25:16, 25:17, 25:13), но са изиграли само два мача и затова са на втората позиция.

Белгия и Босна и Херцеговина са с победа и загуба, а Франция и Азербайджан са още без спечелен мач.

В група "C", където битките са в Италия, домакините и Хърватия се оформиха като фаворити за първите две места.

Хърватктие са лидерки след третата си поредна победа - 3:0 над Словакия (25:21, 25:14, 25:13), а италианките се справиха също лесно с Унгария - 3:0 (25:16, 25:15, 25:19).

Хърватия води в класирането с три чисти победи, следва Италия с два успеха, Унгария и Швейцария с по една. Словакия и Беларус още нямат спечелен мач.