Турция докосна най-голямата сензация на волейболното световно първенство и игра пет гейма срещу САЩ. Фаворитът все пак спечели с 3:2 (25-21, 25-17, 22-25, 19-25, 15-12), а абсолютният аутсайдер в мача успя само да уплаши третите от предишното първенство на планетата.

Самото достигане до елиминациите бе счетено за успех в Турция, но тимът не се задоволи с него.

В Гливице американците вървяха към наглед рутинно 3:0, когато в третия гейм срещнаха коравия отпор на диагонала Лагумджа Адис, вдигнал съперника за обрат. Той завърши с 31 точки и направи голям мач, който вие гледахте директно по MAX Sport 1 HD.

За Щатите Дейвид Смит бе най-резултатен със 17, а сега отборът чака следващото, особено сериозно изпитание. На четвъртфинал съперник ще е световният шампион Полша, а мачът е в четвъртък от 22 часа и ще се предава по MAX Sport 1 HD.

И четирите двубоя от последната осмица ще вървят на живо по този канал в сряда и четвъртък от 18,30 и 22 часа.

Поляците не срещнаха никакви проблеми с Тунис за 3:0 (25-20, 25-15, 25-20), продължавайки похода си към трета поредна световна титла.

И този двубой гледахте по MAX Sport 1 HD.

Словения и Италия също се класираха за четвъртфиналите, чакат се останалите четири тима, за да се запълни решетката с най-добрите осем.