България записа трета загуба на световното първенство по волейбол за жени. Този път националките отстъпиха с 1:3 (14:25, 25:23, 11:25, 15:25) на олимпийските шампионки от САЩ, които са един от основните фаворите за спечелването на трофея от Мондиал 2022.

Срещата бе излъчена на живо по MAX Sport 2 HD.

Aмериканките контролираха срещата почти от самото начало, като в първия гейм дръпнаха с 16:10 и след това го взеха с 25:14. През втората част обаче българките показаха характер и след изключително равностойна игра успяха да спечелят с 25:23 и да изравнят резултата.

След това обаче се повтори сценарият от първата част, като американките просто нямаха спиране в атака, а също така бяха солидни на блокада, за да поведат пак - 25:11 и 2:1 гейма.

Всичко приключи след 25:14 в полза на Щатите в четвъртия гейм.

Елица Атанасийевич се отличи с 14 точки за България, докато за САЩ Александра Франти наниза 19.

В петък на нашите предстои мач с Канада.

В друг мач от нашата група Сърбия не срещна проблеми с Германия и победи Бундестима с категоричното 3:0.