Матей Казийски и Трентино Итас Волей стигнаха драматично до финала в Шампионската лига по волейбол, след като със златен гейм елиминираха Перуджа в италиански полуфинал.

Гледахте шоуто по MAX Sport 2 HD, а гостите спечелиха мача с 3:2, но това не стигна.

Тренто бе победил с 3:2 навън преди седмица, но след маратонско 25-21, 21-25, 25-16, 20-25, 13-15, в неговата зала, се наложи допълнителен, решаващ гейм.

Той бе спечелен със 17:15 от тима на Матей, който обаче се контузи в четвъртия гейм и пропусна последните, решителни моменти от срещата.

Българският ветеран и все още суперзвезда на световния волейбол окуражаваше отстрани отбора си, след като приземяване при единична блокада причини травма в дясното коляно, което впоследствие налагаше с лед. Няма информация и днес колко сериозна е тя, но едва ли ще попречи на Казийски да играе в петия му финал в Шампионската лига.

Матей завърши с 11 точки в атака и бе перфектен на посрещане, помагайки на отбора в игрището, докато бе в него. След това започна мисията му на капитан и лидер отвън, като не спря да дава наставления, редом с треньорския щаб.

Финалът е на 22 май в Любляна, Словения, където в зала "Стожице" съперник ще е полският ЗАКСА. Това е повторение на миналогодишния финал в турнира, когато Тренто бе победен.

Разликата е, че сега има в състава си безкрайно опитния 37-годишен лидер Казийски, завърнал се за четвърти път в клуба

ЗАКСА подпечата мястото си във финала след 3:2 срещу Ястжембски в реванша, след като бе спечелил първия мач навън с 3:0. На домакините трябваха два гейма, те бързо ги осигуриха и също отиват в Любляна.

Там ги чака Казийски - трикратен победител в надпреварата, загубил и един финал като играч на турския Халкбанк. А за първи път в историята в две поредни години спорът за титлата ще е между едни и същи съперници.

Гледайте всички големи мачове от Шампионската лига по волейбол при мъжете и жените в каналите на MAX Sport.