Подкрепян от шумна агитка в Острава, словенският национален отбор по волейбол за мъже не допусна изненада в третия си мач на Европейското първенство.

Четвъртите в Лигата на нациите се справиха лесно с отбора на Беларус и го победиха с 3:0 (25:20, 25:20, 25:15).

Така словенците постигнаха втората си победа на шампионата, след като преди това изненадващо загубиха от домакина Чехия с 1:3 и надиграха аутсайдера Черна гора с 3:0. Най-резултатен днес за словенците бе Клемен Чебул с 12 точки. За Беларус Владислав Давискиба завърши със същия актив.

С днешната си победа словенците изпревариха България за второто място в Група "B", която се провежда в чешкия град Острава. Словения вече има шест точки, с една повече от българския тим, който днес загуби от новия лидер Италия с 1:3. Скуадра Адзура води в класирането с девет точки. Чехия остава четвърта с четири точки след три изиграни кръга.

Италия нанесе първа загуба на България на Евроволей 2021

В дербито на Група "D" Франция победи Германия с 3:1 в Талин (31:29, 15:25, 25:22, 25:22). Звездата Ървин Нгапе реализира 21 точки за победителите, а Линус Вебер впечатли с актив от 27 точки за германците.

С тази си победа "петлите" поведоха еднолично в групата с пълен актив от девет точки. Първото поражение оставя Германия на втора позиция с шест точки.

От трето до шесто място всички отбори са с еднакъв актив - една победа и две загуби. Това стана факт след победа на Словакия над Латвия с 3:2 (25:18, 23:25, 13:25, 25:19, 15:7).

В Група "А" европейските шампиони Сърбия се отърсиха от загубата си от Полша с триумф над Португалия - 3:1 (25:15, 25:21, 22:25, 25:17). В "Арена Краков" Дражен Лубурич бе виновник за 18 точки, а за "мореплавателите" Лоренцо Мартинс реализира 15.

В друг мач от тази група Полша се бетонира на първото място с четвъртата си поредна победа - 3:0 над Беглия (25:18, 26:24, 25:16). Лукаш Качмарек спомогна за успеха с 15 точки на сметката си.

В Група "C" дербито бе между лидерите до момента Нидерландия и Турция. "Лалетата" триумфираха с 3:1 в Тампере след 22:25, 27:25, 27:25, 25:23. Нимир Абдел-Азиз бе над всички с впечатляващите 34 точки, а за турците Адис Лагумджия отново бе най-резултатен с 20.

С тази победа "лалетата" поведоха в класирането с актив от 10 точки след четири мача, а Турция е втора с девет. Русия утре ще се цели в първите две места с евентуална победа над Испания

В другия мач от групата днес испанците очаквано победиха Северна Македония след 3:1 (25:23, 21:25, 30:28, 25:15).

Програмата за вторник:

17:00 Латвия - Германия

17:00 Словения - БЪЛГАРИЯ (пряко по Max Sport 1 HD)

17:00 Испания - Русия

18:30 Сърбия - Гърция

20:00 Финландия - Нидерландия (пряко по Max Sport 1 HD)

20:00 Черна гора - Чехия

21:30 Белгия - Украйна

Гледайте мачовете от Европейското първенство по волейбол за мъже в каналите на Max Sport HD