Волейболните национали на България допуснаха шестата си загуба в осем мача в турнира за Лигата на нациите. Това стана факт след 0:3 срещу Словения - 23:25, 14:25 и 21:25. Словенците са лидер в класирането със седем победи в осем двубоя, докато нашите са на четиринадесето място от общо шестнадесет отбора.

Срещата бе излъчена пряко в ефира на MAX Sport 1 HD.

Денис Карягин бе най-резултатен в мача с 14 точки, докато за Словения Тончек Щерн и Клемен Чебул реализираха по 13, а Тине Урнаут - 12.

Словенците изпълняваха много силен сервис, като във втората част на двубоя направиха 10 поредни точки, с които спечелиха гейма с 25:14.

Извън тази неприятна за България поредица, нашите волейболисти се бориха и бяха равностойни на съперника през почти цялото време.