Отборът на Тренто, предвождан от българската си звезда Матей Казийски, е волейболният шампион на Италия.

В решителна пета среща от финалната серия, която проследихте по MAX Sport 3 HD, Тренто победи Лубе Чивитанова с 3:0 (25:20, 25:20, 25:19).

Така Тренто достигна до пета титла в своята история, като общото между всяка една от тези титли е едно - Матей Казийски.

Именно ветеранът с №1 на екипа си бе в основата и на тази победа, най-убедителна във финалната серия, която завърши с 3:2 успеха за шампионите.

Така Тренто празнува с пета титла, докато Лубе пропусна шанса да вземе пети трофей от последните шест години, в които доминираше в италианския волейбол.

Както и да бе завършил днешният двубой, една родна звезда щеше да се поздрави с титла, защото от другата страна на мрежата с екипа на Лубе бе Александър Николов.

Той успя да реализира 12 точки, с една по-малко от 13-те на Матей Казийски, но силните изяви на Николов не помогнаха на Лубе за по-солидно представяне в тази пета среща.

Гостите изглеждаха най-добре в първия гейм, в който поддържаха минимално изоставане до 19:20, след което силна серия от четири поредни точки на Тренто на практика реши частта, завършила при 25:20.

Същият резултат видяхме и във втората част, когато Лубе отново не даваше на домакините шанс да се откъснат, но само до средата на гейма. Тогава Тренто се откъсна с три точки, които впоследствие нараснаха до пет при 25:20.

Най-категоричен бе третият гейм, в който с 25:19 Тренто си осигури пета титла в своята история.

Матей Казийски беше избран и за най-полезен на финалите, а българското знаме не слизаше от раменете му. Като капитан той беше и първият, вдигнал трофея. Това беше и последният му мач за клуба, чиято легенда е, като се очаква от идния сезон да подсили Милано.