Сърбия продължава да е единственият отбор без загуба на волейболния Мондиал 2022 при дамите. Актуалните световни шампионки са в невероятна форма и след победа с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) над Турция, влизат в четвъртфиналите с баланс от 9 победи в 9 мача.

Успехът им над туркините гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Всъщност единственият отбор, успял да вземе геймове на "плавите", бе този на България. Нашите националки загубиха от съседките си с 2:3 в груповата фаза, а останалите осем победи на сръбкините са с по 3:0.

Тияна Бошкович бе над всички при успеха над Турция, забивайки 25 точки (3 блокади и 1 ас). Дерия Чебечиголу бе най-добра за Турция с 13 точки.

САЩ пък осъществи фантастичен обрат, побеждавайки в пет гейма (23:25, 21:25, 25:19, 27:25 и 15:13) Тайланд, като така си осигури второто място в тази група и също се класира за четвъртфиналите.