САЩ спечели големия мач в петъчната вечер от програмата на волейболния Мондиал при жените - 3:1 срещу Турция.

Вие видяхте успеха на олимпийските шампионки по MAX Sport 1 HD, а той дойде след 25-22, 21-25, 25-20, 25-22 в отделните геймове. Огбогу Чиака бе най-резултатна за американките с 15 точки, а 14 добави капитанката Робинсън Келси.

За Турция центърът Гюнеш Зера и диагоналът Каракурт Ебрар завършиха с по 16 точки.

В същата група F Сърбия разби Тайланд с 3:0, а Доминиканската република надделя над Германия с 3:1. Домакините от Полша пък надвиха трудно Канада с 3:2 гейма и в класирането нещата се завързаха още: Непобедените сръбкини водят с 23 точки, Щатите са с 18, Турция има 17, а Полша е с 15. Първите три отбора са си осигурили място сред последните осем, но и Доминиканска република още не е отпаднала от битката за четирите квоти за четвъртфиналите с 14 т. Полякините играят с отпадналата Германия, а Доминикана среща Канада, която също е извън играта, в последните мачове.

В група Е Япония разби Пуерто Рико с 3:0, Италия надигра със същия резултат Аржентина, а най-драматична бе ситуацията в Ротердам, където бразилките изненадващо лесно спечелиха с 3:0 срещу Нидерландия и извадиха другия домакин на турнира от уравнението за място на четвъртфиналите.

Италия води с 22 точки и е сигурен за елиминациите, като останалите три квоти на теория могат да бъдат спечелени от 4 тима - Бразилия е с 20 т., Япония има 18, Китай е със 17, а Белгия има 15.