САЩ - Сърбия и Бразилия - Италия са двата полуфинала на световното първенство по волейбол за жени, което гледате в каналите на MAX Sport.

Два от четвъртфиналите по пътя към оформянето на това каре бяха драматични до крайна степен, в залите в нидерландския град Апелдорн и полския Гливице.

Сърбия - актуалният световен шампион, мина по ръба на загубата и изоставаше с 12:13 в тайбрека срещу домакина Полша, но измъкна победата с 3:2 гейма (21-25, 25-21, 25-19, 24-26, 16-14). Тияна Бошкович наниза 36 точки за победителките, а за домакините изумително игра диагоналът Магдалена Стисяк, която реализира 40!

Това е и единственият тим на шампионата, който още не познава поражението, не допусна такова и в двете фази на груповите битки. Тази вечер от 21:30 часа сръбкините срещат САЩ в полуфинал, а вие ще го видите по MAX Sport 2 HD.

Американките нямаха такави проблеми с Турция - 3:0 (25-22, 25-15, 25-20), за да си отворят повече време за почивка и физически, и емоционално, преди сблъсъка.

А той е на настоящите шампиони от Мондиал 2018 (Сърбия) и Олимпиада 2020 (САЩ).

Двубоят на Щатите с туркините гледахте по MAX Sport 1 HD.

В другия полуфинал Италия чака Бразилия, след като победи с 3:1 Китай в Апелдорн (25-16, 25-22, 13-25, 25-17).

По-късно във вторник селесао изигра драматичен дуел с Япония, като и те минаха през рулетката на решаващия пети гейм - 3:2 (18-25, 18-25, 25-22, 27-25, 15-13).

Капитанката Гимараеш поведе бразилките с 25 точки в мача.