Полша победи Сърбия с 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:20 и 16:14) в битката на световния и европейски шампион на Евроволей 2021.

Двата отбора предложиха истинско зрелище в Краков, като то продължи малко повече от два часа и половина.

Близо 13 хиляди души по трибуните в "ТАУРОН Арена" окуражаваха до последно "Дружина Полска", като домакините поведоха с 1:0 след оспорван първи гейм и 25:21. В третия гейм сърбите се откъснаха напред с 12:6, но поляците изравниха до 17:17, като все пак частта бе за гостите след 20:25.

Европейските шампиони задържаха инерцията си и в следващия гейм за 12:10, но първенците на света стигнаха до обрат и изравниха резултата, осигурявайки си тайбрек, в който надделяха с 16:14 и съответно 3:2.

Втората част бе напрегната и жълти картони получиха треньорът на домакините Витал Хейнен и Урош Ковачевич от Сърбия, като "плавите" успяха да изравнят резултата - 1:1.

Сребърните медалисти от последното Европейско първенство по волейбол, Словения, записаха първата си победа на Евроволей 2021. След като в първата си среща те изненадващо загубиха от домакина Чехия, сега словенците се реваншираха за лошия старт и нямаха много проблеми срещу Черна гора, побеждавайки с 3:0.

Вицешампионите на континента бяха повече от убедителни и в трите гейма, които спечелиха съответно на 17, на 16 и отново на 16, за да грабнат първия си успех в чешкия град Острава.

Тончек Щерн с 16 точки бе най-резултатен за победителите, Тине Урнаут добави 16, докато Ян Кожамерник се отчете с 10.

За черногорците Воин Чачич единствен премина границата от 10 - с 13.

Гледайте мачовете от Европейското първенство по волейбол за мъже в каналите на MAX Sport HD.