Хебър (Пазарджик) имаше труден дебютен мач в груповата фаза на Шампионската лига и загуби с 0:3 от полския Ястжембски (Венгел) като гост. В отделните геймове на срещата, предавана от MAX Sport 1 HD, резултатът бе 25:11, 25:16, 25:14 за домакините.

Отне им едва 57 игрови минути да вземат победата, а българският шампион записа само 41 точки и трудно се противопоставяше на изключително мощния съперник.

Още като опит и познания за турнира, Хебър отстъпваше и неизбежно бе в губеща позиция. Това е абсолютен дебют за този клуб на такава висока сцена, докато Ястжембски (Венгел) играе на нея за десети път.

В неговия състав личаха имената на актуалните олимпийски шампиони с Франция от Токио 2020 - Бенжамен Тониути и Тревор Клевено, а трети техен съотборник - Стефан Бойе дори не игра днес. Това е звездна селекция дори за европейските стандарти. Тази на Хебър е такава за нашите и също разполага с класа и опит, но... поне на старта - недостатъчно.

Първият гейм мина само за 16 минути, вторият продължи 20, третият - 21.

В групата на Хебър са още Фридрихсхафен (Германия) и Кнак Рьозелар (Белгия).

Програмата нататък за българския шампион:

16 декември - срещу Фридрихсхафен у дома

12 януари - срещу Кнак Рьозелар у дома

26 януари - срещу Фридрихсхафен като гост

10 февруари - срещу Ястжембски у дома

16 февруари - срещу Кнак Рьозелар като гост.

Мачовете гледайте в каналите на MAX Sport. Ето какво ще видите тази седмица от Шампионската лига във волейбола при мъжете: