България загуби от Полша с 1:3 гейма в Лигата на нациите по волейбол при мъжете, въпреки че направи силен старт и взе първия гейм.

Гледахте двубоя по MAX Sport 1 HD, а в него поляците записаха четвъртата си победа от пет мача. В отделните геймове - 25:21, 21:25, 19:25, 18:25. А за нашите равносметката е 1 победа и 4 поражения в турнира до момента.

Срещата във Фукуока, Япония, започна много добре за отбора на Джанлоренцо Бленджини, който убедително надиграваше един от най-силните състави в света в първия гейм. И закономерно го спечелихме, за да поведем в резултата.

Поляците обаче - шампиони в Лига на нациите от 2023-а, актуални първенци на Европа и втори в света, реагираха като голям тим.

Във втория гейм нещата изглеждаха равностойно до 18:18, но след това дребни детайли пратиха гейма за съперника.

В следващия превъзходството на Полша бе отчетливо, а в българския отбор най-резултатният до този момент играч Димитър Димитров поизгуби от своята ефективност. Дойдоха и грешки, и психологически срив, а тази част бе спечелена убедително от тима на Гърбич.

Четвъртата вече бе тотално за поляците, които дръпнаха с 9:2 рано в гейма, за да го затворят без проблеми. Българите вече нямаха съпротивителни сили.

За България предстоят още три мача в Япония, които ще видите отново в каналите на MAX Sport.