Полша взе трета поредна победа на Евроволей 2021 след 3:1 срещу Гърция в Краков. Така домакините на група "А" са начело в класирането с актив от три победи след три изиграни мача.

Първият гейм бе категорично спечелен от поляците с 25:15, като най-впечатляващото от тази част бяха петте блокади на Пьотр Новаковски.

Гърция обаче показа по-добра игра през втората част, в която поведе за кратко в началото, а след това се държа равностойно с абсолютния фаворит, но в крайна сметка Полша отново спечели - 25:22.

Третият гейм обаче бе за гърците. Вдъхновени от Никос Зупани, който заби по-голяма част от точките на своя тим (10), гостите намалиха изоставането си до 1:2 след 20:25.

Четвъртата част бе оспорвана до последна битка, в която Вилфредо Леон отвърна на Зупани и от своя страна реализира 10 точки, а Полша триумфира с 26:24 и съответно 3:1 в мача.

Новаковски с 20 точки бе най-добрият реализатор, докато Зупани остана с 19 за гърците.

Португалия - Украйна 2:3

Гледайте мачовете от Европейското първенство по волейбол за мъже в каналите на MAX Sport HD.