Матей Казийски не успя да грабне петата си титла от Световно клубно първенство във волейбола, след като Трентино загуби финала от Перуджа с 1:3 (25:20, 23:25, 25:27, 19:25) в изключителна битка.

Гледахте шоуто от бразилския град Бетим по MAX Sport 1 HD, където през последните дни не пропуснахте нищо и от целия турнир.

Казийски е четирикратен световен клубен шампион с Трентино, а когато първият гейм отиде за неговия тим, изглеждаше сякаш българската звезда ще прибави още един голям трофей в богатата си визитка.

Но Перуджа, воден от разпределителя Симоне Джанели и мощния Вилфредо Леон, обърна финала. Геймове №2 и №3 бяха заплетени в интрига до последно и балансът на силите можеше да се наклони в двете посоки. Но в четвъртия силите на Трентино не стигнаха.

Матей завърши с 16 точки - 13 в атака, 1 на блок и 2 директни от начален удар. С 19 завърши новата италианска звезда Алесандро Микиелето.

Най-резултатен за новите шампиони бе Леон със 17. Перуджа продължи и впечатляващата си серия през сезона - 20 победи от общо 20 изиграни мача! И се възползва максимално от дебютното си участие в тази надпревара, за което получи специална покана под формата на уайлд кард.

В индивидуалните награди след края на турнири Казийски бе отличен като най-добър диагонал, а Джанели стана играч №1 на надпреварата в Бетим.