България победи Черна гора с 3:0 гейма на старта в Група "B" от Европейското първенство по волейбол за мъже.

В Острава нашите взеха отделните части с 25:22, 25:17 и 27:25.

Единственият по-сериозен спад за играчите на Силвано Пранди дойде в третия гейм, когато и черногорците отпуснаха ръката и направиха успешни атаки. Там нашите трябваше да спасят два гейм бола и се справиха.

Силвано Пранди заложи на стартова шестица с Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев и либерото Владислав Иванов.

Мартин Атанасов и Алекс Грозданов направиха силен мач за нашия тим както на сервис, така и на блокада. Както е по традиция, помогнаха и точките на Цветан Соколов.

С успеха си България се изравни с Италия на върха на таблицата в групата, след като Скуадрата по-рано днес очаквано победи Беларус също с 3:0.

В следващия си мач играчите на Силвано Пранди ще се изправят срещу домакина Чехия в неделя.

Гледайте мачовете от Европейското първенство по волейбол за мъже в каналите на Max Sport