В четвъртък се изиграха последните мачове от груповата фаза на Европейското първенство по волейбол за жени.

В Белград стана ясна развръзката на група "B", където въпросът беше кой ще заеме втората, третата и четвъртата позиция, тъй като Сърбия си осигури лидерството с пет поредни победи.

Второто място очаквано е за отбора на Русия, който нямаше проблеми в мача си с Босна и Херцеговина - победа с 3:0 (25:12, 25:20, 25:19).

Другият мач от тази група поднесе голямата изненада - Франция удари Белгия, която до момента се представяше прекрасно на турнира. Французойките взеха победата с 3:1 гейма (27:25, 13:25, 25:19, 25:20) и така си осигуриха третото място в тази група с три победи и две загуби.

Белгия е със същия актив, но остава на четвъртата позиция и ще играе с победителя от Група "C" - суперфаворита Италия.

В Загреб Скуадрата се наложи очаквано над Швейцария с 3:0 гейма (25:17, 25:18, 27:25). Така спечели групата с пълен актив без нито една загуба.

Второто място остава за Хърватия, а вчера Беларус си осигури третото чрез фантастичен обрат във втори пореден ден.

След като обърнаха от 0:2 гейма Унгария, сега беларускините го направиха и със Словакия - 18:25, 23:25, 25:23, 30:28, 15:12. Това им осигури тежък сблъсък с втория от Група "B" - Русия. Четвъртото място и класиране напред има и за Унгария.