България записа пета загуба от шест мача във волейболната Лига на нациите при мъжете, след като отстъпи на Германия с 1:3 (24:26, 25:22, 16:25, 16:25). Гледахте двубоя от Япония по MAX Sport 1 HD.

Българите започнаха силно и в първите два гейма играта бе напълно равностойна, като нашите спечелиха втория и сякаш взеха психологическо предимство. Особено добре изглеждаше отборът ни на блокада, а съперникът сякаш търсеше път да се справи с това.

Но в третия гейм неочаквано картината се промени рязко към лошо. Германия с лекота печелеше точки, а българите сякаш не си вярваха, обратно на логиката след втората част, която спечелихме. Оставиха ни на 16, а селекционерът Джанлоренцо Бленджини поиска реакция в прекъсването преди четвъртия гейм.

И изглеждаше, че я получава - поведохме с 10:7, но след това изведнъж отново играта на нашите се обърка, а началният удар на Германия тръгна ударно. И набързо ни направиха серия от точки, след която нямаше връщане назад - отново гейм на 16.

Бленджини беснееше в прекъсванията, позволи си висок тон, а и имаше защо - сякаш отборът ни загуби увереност след 1:1 гейма.

Така с 3 точки от една победа в шест мача, оставаме на 14-а позиция от 16 тима в турнира. Зад нас са Турция и Иран, които нямат победа.