Западната ни съседка Сърбия триумфира на шампионата на планетата в Полша и Нидерландия, след като спечели с 3:0 гейма финала срещу Бразилия - 26:24, 25:22, 25:17.

Момичетата на италианския спец Даниеле Сантарели постигнаха 11 поредни победи в шампионата - две над САЩ и по една над Канада, България, Германия, Казахстан, Полша, Доминиканска Република, Тайланд, Турция, Полша и Бразилия.

В днешния финал не оставиха съмнение в своето превъзходство, като дори и в трудните моменти успяваха да обръщат развоя на мача с лекота и да отчаят бразилките.

За южноамериканките това е общо четвърти загубен финал след тези от Куба през 1994-а и двата от Русия през 2006-а и 2010-а. Този трофей продължава да убягва на един от най-добрите отбори в света.

Голямата звезда на Сърбия Тияна Бошкович изигра гигантски мач, който отговаря на нейния ръст - заби 24 точки. Йована Стефанович и Сара Лозо добавиха по седем, а за момичетата в жълто най-резултатна бе отново Габи, но със скромен актив също от седем точки.

В мача за бронзовите медали европейският шампион Италия срази олимпийския САЩ с 3:0 гейма ( 25:20, 25:15, 27:25).

Паула Егону отбеляза 25 точки, а Андера Дрюс бе най-резултатна за четвъртите в света с десет.