Хебър продължава да мечтае в Шампионската лига след страхотна победа с обрат - 3:1 срещу Шахтьор (Солигорск) като гост в Беларус.

Видяхте драмата на живо по MAX Sport 3 HD, а в каналите на MAX Sport следите пътя на българския първенец в турнира от самото му начало.

Хебър обърна не само мача от 0:1 гейма днес, а и общия резултат. Това се наложи след поражението с 2:3 у дома преди седмица. Тази вечер в Солигорск в отделните геймове - 25:15, 21:25, 16:25, 22:25 за гостите.

Така те избегнаха дори "златен гейм", какъвто щеше да има при победа на Хебър с 3:2. Именно така - с допълнителен гейм при изравнени победи, пазарджишкият отбор елиминира Лас Палмас в първия кръг в два драматични мача, които също гледахте в каналите на MAX Sport.

Мачът не тръгна добре и българите изглеждаха нервни в Беларус, като загубиха тежко първия гейм. Но не и надеждата, като опитът на отделните състезатели си каза думата.

И Хебър наложи своята воля, воден от опитния Тодор Алексиев, завършил с 22 точки. Якопо Масари добави 17, Брадли Гънтър - 11, а Виктор Йосифов бе с 11 за победата.

В четвъртия гейм българският представител изпусна аванс от три точки, за да се върви пункт за пункт до 20-ата точка. След това обаче Хебър бе по-спокоен и уверен, за да вземе мача, без да се стига до пети, а евентуално и до допълнителен гейм.

В следващия трети кръг отборът от Пазарджик ще играе с гръцкия гранд Олимпиакос, като първият двубой е у нас, а реваншът - в Пирея.

Гледайте волейболната Шампионска лига в каналите на MAX Sport.