Хебър загуби и третия си мач в група B на волейболната Шампионска лига. Препълнената зала в Пазарджик видя как "тигрите" стигнаха от 0:2 до 2:2 гейма, но в крайна сметка отстъпиха в тайбрек. Гледахте мача пряко по MAX Sport 1 HD.

Това е второ поражение с 2:3 за Хебър, след като на старта на груповата фаза тимът отстъпи с този резултат на Берлин Волейс, но тогава поведе с 2:0.

Тази вечер шампионите на България започнаха по-добре и дръпнаха със 7:4, но сервисът на гостите от Турция заработи отлично и те стигнаха до 25:19. Още в началото на втория гейм съперникът от Анкара се откъсна в резултата и не изпусна инициативата за крайното 25:20.

Хебър успя да намери играта си в средата на третия гейм и успя да го обърне, за да намали изоставането си на 1:2. А в четвъртата част доведе нещата до 25:23 и вкара двубоя в тайбрек.

В него турците удариха с два аса още в началото, а преднината им стигна до 5:0 - за повече обрати от страна на пазарджиклии време нямаше и те отстъпиха с 8:15, а така победата отиде в ръцете на турския вицешампион с 3:2. Това означава, че Хебър е последен в своята група със само 2 точки.

Следващото изпитание за българския първенец ще е гостуване на Заверче на 14-ти декември. Днес поляците отстъпиха с 1:3 на Берлин Волейс в другия двубой от тази група, който беше излъчен в ефира на MAX Sport 2 HD.