Първите два полуфиналиста на Европейското първенство по волейбол за жени станаха ясни.

Двата четвъртфинала, които се играха в зала "Колодрума" в Пловдив завършиха с категорични победи 3:0.

Нидерландия очаквано се справи с Швеция след 27:25, 25:16, 25:19 и сложи край на приказката на скандинавките, които за нещастие по-рано отстраниха българския тим.

Най-резултатна за "лалетата" бе Ника Даалдероп с 16 точки, а Джулиет Лохус добави 11. За шведките отново звездата Изабела Хаак бе с най-много точки - 18.

В другия пловдивски четвъртфинал Турция изненадващо лесно се справи с Полша в мач, който се очакваше да е много оспорван - 25:18, 25:14, 25:23.

Основната реализаторка на южните ни съседки Ебрар Каракурт отново бе над всички с 20 точки. Еда Ердем добави 12, а за полякините Магдалена Стисяк се отчете с 14.

Другите два четвъртфинала са утре в Белград. Италия среща Русия, а домакинът Сърбия се изправя срещу Франция

Гледайте мачовете от Европейското първенство по волейбол за жени в каналите на Max Sport