Родният волейболен национал Мартин Атанасов изигра пореден силен мач за турския Зираат Банк в Шампионска лига, която може да наблюдавате в каналите на MAX Sport.

Атанасов реализира 12 точки, а неговият тим победи убедително немския Дюрен с 3:0 (27:25, 25:21, 25:13).

Седем от точките на Атанасов бяха със завършващи удари, четири дойдоха след блокада от ръката му, а българинът реализира и един ас.

Това бе втора победа за турския тим в петте му мача до момента в групата, а тази вечер интрига имаше само в първия гейм.

Тогава гостите от Германия дори имаха два геймбола при 24:23 и 25:24, но ги пропиляха, за да загубят в крайна сметка гейма с 25:27.

Александър Николов и Лубе продължиха наказателната акция в Шампионска лига

Втората част бе спечелена от Зираат Банк далеч по-лесно, докато в третия гейм гардът на немците съвсем падна и те реализираха едва 13 точки.

В друг мач с българско участие, излъчен пряко по MAX Sport 3 HD, Радослав Парапунов и неговият Войводина Нови Сад загубиха с 0:3 от полския Ястжембски. В отделните геймове поляците спечелиха с 25:22, 25:16, 25:14.

Парапунов записа 10 точки и беше най-резултатен за своя тим, като десетата за него беше и единствената му от блокада, а останалите дойдоха след атаки на левичаря.

Ястжембски пък вече е недостижим на върха в групата и стана вторият сигурен четвъртфиналист след Лубе Чивитанова на Александър Николов.