Българският волейболен национал Мартин Атанасов реализира пет точки срещу италианския гранд Перуджа в гостуване от група "Е" на Шампионска лига.

Световният клубен шампион очаквано спечели срещата срещу турския Зираат Банк с 3:1 гейма (25:17, 19:25, 25:17, 25:17) и по този начин постигна четвърти пореден успех в групата.

За Атанасов и компания това бе трета загуба и тимът остава последен с актив от две точки. Перуджа води убедително в класирането с 12, на пет пред втория Любляна два кръга преди края.

В друг мач от снощи Трентино победи чешкия ЧЕЗ Карловарско с 3:0 гейма (25:17, 25:15, 25:17).

Отборът на Матей Казийски също продължава да е с пълен актив в Шампионска лига, като има 12 точки. Карловарско е трети в Група "D" с актив от 3 точки.

Матей Казийски получи пълна почивка за снощния двубой след участието на световното клубно първенство.