Женският волейболен шампион на България Марица записа втора загуба в Шампионската лига. Пловдивчанки взеха гейм на турския гранд Фенербахче при първото си домакинство за сезона, в което отстъпиха с 1:3 (14:25, 25:20, 23:25, 15:25).

Мачът гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Първата част бе далеч от равностойна и българките я загубиха, стигайки до едва 14 точки. Във втория гейм обаче те показаха значително повече самочвуствие, повеждайки с 11:7, а след това останаха начело докрая, за да изравнят резултата след 25:20.

Оспорван трети гейм, в който Марица водеше с 19:17, завърши при резултат 23:25 в полза на турския тим, а в четвъртата част Фенербахче остави българките на 15 точки, за да затвори мача в своя полза.

Силвана Чаушева с 15 точки бе най-резултатна за Марица, а Александра Миланова добави 13. Арина Федоровцева от Фенербахче бе избрана за “Играч на мача” със своите 26 точки.

В следващия кръг Марица гостува на Динамо (Казан) на 21 декември.