Марица (Пловдив) загуби и четвъртия си мач от групите на Шампионска лига без да вземе гейм.

Родният шампион падна с 0:3 (14:25, 16:25, 5:25) от турския Екзаджъбашъ в мач, който беше излъчен пряко по MAX Sport 1 HD.

Така за четири мача в тазгодишното издание на Шампионска лига, хегемонът в родния волейбол падна четири пъти с по 0:3.

Това съсвсем логично отрежда на Марица последното място в класирането с 0 точки и геймова разлика от 0:12.

От всичките поражения, днешното бе най-тежко за пловдивчанки, които така и не преминаха котата от 16 точки в нито един от трите гейма.

Именно 16 точки, колкото събира един тим за второ техническо прекъсване в гейма, бе максимумът за Марица, който бе достигнат във втория гейм.

Най-тежко бе положението в последната трета част, когато родният тим реализира едва пет точки, а последните 10 точки в мача последователно и с лекота бяха реализирани от Екзаджъбашъ.