Българският волейболен шампион Марица (Пловдив) загуби от полския шампион Хемик (Полице) с 0:3 (18:25, 23:25, 11:25) първата си среща за сезона в групите на Шампионската лига при дамите.

Срещата гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Родните шампионки не успяха да се противопоставят особено на съперника си, като изоставаха през целия първи гейм, който в крайна сметка загубиха със 7 точки разлика. Втората част бе една идея по-равностойна, като българките изравниха резултата при 10:10, а след това не допускаха съперника да се откъсне напред с голяма преднина, но пак отстъпиха - 23:25.

В третата част силите на Марица сякаш просто се изпариха и българските волейболистки се отчетоха с едва 11 точки.

Ива Дудова реализира 10 точки за пловдивчанки, а Виктория Коева и Добрина Христоскова добавиха по 8 всяка. Сръбската звезда Йована Бракочевич бе най-добра за победителките с 14 точки.