Българският шампион Марица излиза днес за четвъртия си мач от груповата фаза на волейболната Шампионска лига.

Пловдивчанки гостуват на третите в света Екзaджъбашъ в Истанбул, като мачът е тази вечер от 19 часа и ще можете да го наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

До момента Марица има три загуби в турнира с по 0:3 гейма и днес също е в ролята на тотален аутсайдер срещу далеч по-именития тим.

Една от тези загуби беше именно срещу Екзаджъбашъ в Пловдив.

Маричанки нямат поражение в първенството и са лидер с 21 точки и без загубен гейм. Те подновяват шампионата в края на януари. Еджзаджъбашъ се справи с 3:0 като домакин на Фенербахче Опет (Истанбул) в едно от дербитата волейболния елит в Турция. В последния си мач от Шампионска лига туркините победиха полския Група Азоти Хемик (Полице) с 3:1 гейма у дома. Отборът е лидер в Султанската лига без загуба.

"Надявам се да покажем по-добра игра от двубоя с КСМ Търговище (Търговище). Искаме да покажем хубав волейбол и това да бъде като подготовка за нас за финалите за Купа България. Със сигурност, когато срещу теб стои много силен отбор, няма от какво да се притесняваш. От такива мачове можем само да спечелим", каза треньорът на Марица Борислав Крачанов.