Словения се вдигна за обрат след труден първи гейм и победи Украйна с 3:1 (18-25, 26-24, 25-19, 25-23), за да достигне полуфинал на волейболното световно първенство.

Гледахте мача, игран в лудата атмосфера на зала "Арена Сторжице" в Любляна, по MAX Sport 1 HD.

Публиката вдигна домакините за победата, както често го прави в последните години, в които еуфорията в Словения около волейболните и баскетболните мачове на националите е изключителна.

30-годишният Клемен Чебуль бе ключовата фигура с 23 точки, докато за смелия тим на Украйна капитанът Олех Плотницкий дърпаше своите с 30.

Италия също е полуфиналист след петгеймова драма срещу Франция - 3:2 (24-26, 25-21, 23-25, 25-22, 15-12), която също видяхте по MAX Sport 1 HD. Юри Романо бе най-резултатен с 22 точки за италианците, а Жан Патри отвърна с 16 за "петлите".

Те виждаха победата в четвъртия гейм, но я изпуснаха, за да не оцелеят този път в рулетката на тайбрека. Направиха го ден по-рано в осминафинала с Япония, но сряда бе вечерта на "адзурите".

Така първият полуфинал е Словения - Италия, а другият ще бъде определен днес с четвъртфиналите:

18:30 ч Аржентина - Бразилия (MAX Sport 1 HD)