Лубе Чивитанова победи Трентино с 3:1 гейма и по този начин изравни финалната серия в италианското волейболно първенство. Александър Николов и съотборниците му ликуваха след 25:18, 27:25, 20:25 и 25:16, за да спечелят втората си победа в общо четири мача и да си осигурят още един двубой, който ще се проведе на 17 май (сряда) в Тренто.

Домакините бяха изключително убедителни в първия гейм, като в един момент поведоха с почти 10 точки разлика при 17:8, а след това затвориха при 25:20 в своя полза. Втората част бе далеч по-оспорвана, но отново за Лубе - 27:25.

Казийски и компания съживиха надеждите си в третия гейм, който взеха с 25:20, но след това нямаха сили за нещо повече и след 25:16 за Лубе в четвъртия всичко приключи.

Алекс Николов реализира 7 точки за победителите, докато за загубилия тим Матей Казийски се отличи с 16.