Волейболистките на Китай записаха шестата си победа в седем мача на Мондиал 2022. Това стана факт след триумф с 3:2 (22:25, 25:21, 25:15, 18:25 и 15:12) срещу Нидерландия във втория мач и за двете страни от втората фаза на първенството.

Успехът бе още по-стойностен, защото бе завоюван в Ротердам.

Единствената загуба на азиатките досега е от Бразилия (1:3), а победата срещу нидерландките ги поставя в още по-добра позиция за класиране за четвъртфиналите на турнира. Шестте победи осигуряват на китайките 17 точки, като пред тях е единствено Италия (също с баланс 6-1, но и с 19 точки).

Бразилия също има 17 точки и е с такъв баланс. "Кариоките" не оставиха никакъв шанс на Пуерто Рико, помитайки съперничките си с 3:0, като в нито един от геймовете те не преминаха границата от 15 точки - 25:11, 25:13 и 25:15. Този мач гледахте пряко по MAX Sport 1 HD.

Напред към четвъртфиналите продължават първите четири отбора от всяка от двете групи, формирани след изиграването на първата фаза.