Матей Казийски изигра много силен мач при загуба на своя отбор Трентино при гостуването на ЗАКСА в първия четвъртфинален двубой между двата тима в Шампионска лига. Можехте да го гледате по MAX Sport 1 HD.

Поляците триумфираха с 3:2 гейма след 25:22, 22:25, 22:25, 25:21, 15:10 в отделните части и взеха частичен реванш за двете си загуби от този съперник в груповата фаза.

Казийски беше отново най-резултатния играч за отбора си, като записа 21 точки (18 от атака, 1 блок, 2 аса). Алесандро Микиелето и Даниеле Лавиа добавиха по 15.

За ЗАКСА Лукаш Качмарек реализира 23 точки, а Бартош Беднож се отчете с 19. Много спомогна и играта на Александър Сливка с неговите 17 точки.

Реваншът в Италия е на 16 март (пряко по MAX Sport 1 HD от 21:30 часа), като победа на Трентино с 3:0 или 3:1 ще означава продължаване напред.

В друг мач от снощи турският Халкбанк победи италианския Лубе Чивитанова с 3:1 гейма - 21:25, 25:20, 25:23, 25:21.

Александър Николов записа една точка за гостите, а другото българско участие в мача бе на втория съдия Константин Йовчев.

Най-резултатен за Лубе бе Матия Ботоло с 14 точки, а Иван Зайцев и Марлон Янт добавиха по 13. За победителите Томас Джаешке се отчете с 22, а Нимир Абдел-Азис добави 16.