Матей Казийски и неговият Тренто постигнаха нова безпроблемна победа във волейболната Шампионска лига.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD, италианците победиха чешкия ЧЕЗ Карловарско с 3:1 (25:19, 25:20, 21:25, 25:13).

Още от самото начало нямаше съмнение кой е по-добрият тим на игрището, а водени от суперзвездата си Матей Казийски, играчите на Тренто не срещнаха особени затруднения.

Все пак отпускане в третия гейм позволи на чешкия им опонент да открадне един гейм, но това не се оказа фатално, защото Тренто си изкара яда в четвъртата част, в който остави ЧЕЗ Карловарско със само 13 точки. Ас на Казийски сложи край на двубоя в Карлови Вари, а за Матей това беше общо 11-та точка.

Тази вечер във волейболната Шампионска лига участие взе и друг българин, който играе за чужд клуб - Мартин Атанасов.

Той и неговия Зираат Банк имаха тежък тест и загубиха с 1:3 (26:24, 22:25, 21:25, 23:25) от италианския Перуджа. Българският национал се отчете с 13 точки.