Трентино победи полския шампион ЗАКСА с 3:1 гейма в третия си мач от Група "D" на волейболната Шампионска лига. Тези два отбора играха и на финала в турнира в предишните два сезона, като поляците и в двата случая взимаха титлата.

В отделните части италианският тим надделя след 25:20, 17:25, 26:24, 25:23 при много напрегнати последни два гейма. Имахте възможност да проследите зрелището пряко по MAX Sport 1 HD.

Така тимът на Матей Казийски поведе убедително в групата с девет точки, на три пред полския си съперник.

Бившият български национал изигра пореден силен мач в турнира, като заби 14 точки - 13 от атака и една на блокада, като 10 от резултатните му отигравания дойдоха в заключителния четвърти гейм срещу шампионите на Европа. Най-резултатен сред съотборниците му бе Алесандро Микиелето с 21.

За поляците Лукаш Качмарек реализира също 21 точки, а Адриан Стазевски добави 18.