Матей Казийски спечели първия "български" финален плейоф срещу Александър Николов в италианската Суперлига.

Тимът на Казийски - Тренто, се наложи с 3:1 гейма (25:23, 23:25, 25:23, 25:17) срещу този на Николов - Лубе Чивитанова, а горещият сблъсък бе излъчван в ефира на MAX Sport 2 HD.

Двубоят се игра пред 4000 фенове в BLM Arena, а двамата българи бяха най-резултатни за своите отбори.

Матей Казийски бе над всички за победителите с 22 точки (3 блока, 1 ас и 51% успеваемост в атака), а за все още действащите шампиони Николов завърши с 20 точки (1 ас, 45% успеваемост в атака и 17% позитивно посрещане).

Втората среща между двата тима е в четвъртък (4 май) от 21.30 часа българско време в залата на Лубе, като отново ще бъде излъчвана пряко в ефира на MAX Sport 2 HD.