Българският национален отбор по волейбол загуби от Италия с 1:3 гейма (17:25, 18:25, 25:17, 12:25) в третия си мач от Европейското първенство.

В група "B", която се провежда в чешкия град Острава, възпитаниците на Сивлано Пранди изиграха мач на слабо ниво, като единствено в третия гейм показаха истинския си потенциал, за да го спечелят убедително. Първият и вторият отидоха комфортно за подмладения тим на италианците, а четвъртият бе твърде лесен за Скуадрата.

Загубата е първа за България на първенството след двете поредни победи в началото на турнира - с 3:0 над Черна гора и 3:2 над Чехия. За "трикольорите" предстои много важен мач със Словения в утрешния ден, който ще се яви като директна битка за второто място.

Днешният мач бе дуел за първата позиция, след като и България, и Италия влязоха в него с по 2 поредни победи. Видя се, че младите италианци бяха по-уверени и сякаш по-подготвени за сблъсъка. Играха без напрежение, докато в нашето поле проличаха проблеми при посрещането и не достатъчно ефективност при атаките.

Цветан Соколов реализира 15 точки за българския тим , а Алесандро Микиелето и Даниеле Лавия с 14 бяха най-резултатни за победителите.

Гледайте мачовете от Европейското първенство по волейбол в каналите на Max Sport HD.