Италия и Русия ще се изправят в последния четвъртфинал на Европейското първенство по волейбол.

Италианките победиха Белгия с 3:1 гейма в Белград - 25:14, 23:25, 25:17, 25:12 и очквано се класираха за финалната осмица.

Най-резултатна за победителките бе Паола Егону с 27 точки, а Елена Петрини добави 19 точки.

В другия осминафинал снощи, който също се игра в Белград, Русия се наложи над Беларус трудно с 3:1 гейма (27:25, 25:20, 19:25, 25:23).

Рускините имаха сериозни проблеми срещу своите съпернички, които този път не успяха да направят отбрат от 0:2, въпреки че скъсиха голяма разлика в края на последния гейм.

Най-резултатна бе Арина Федеровцева с 20 точки, а Татяна Кадочкина завърши с 16.

Така се оформиха и всички четвъртфинали:

31 август Турция - Полша в Пловдив

31 август Швеция - Нидерландия в Пловдив

1 септември Сърбия - Франция в Белград

1 септември Италия - Русия в Белград

Гледайте мачовете от Европейското първенство по волейбол за жени в каналите на Max Sport