Българският национален отбор по волейбол за жени очаквано претърпя поражение от европейските шампионки Италия в Лигата на нациите.

В "Арена Армеец" нашите момичета започваха равностойно геймовете, но съперничките показваха класата си след това и без особено напрежение спечелиха двубоя с 3:0 гейма (25:12, 25:19, 25:20).

Това е второ поредно поражение с този резултат за българките след 0:3 от Бразилия ден по-рано. Така те остават на 14-о място в класирането с три успеха и осем поражения. Италианките постигнаха трета поредна победа в София и вече са трети с девет успеха и две поражения, измествайки Япония.

Утре от 20 часа България излиза срещу Полша в мач, който можете да наблюдавате по MAX Sport 3 HD.

Срещата днес започна колебливо за Италия, която заложи на много от резервните си състезателки. Нашите натрупаха разлика от три точки най-вече заради лошото посрещане на съперничките и добри атаки на Силвана Чаушева и Мирослава Паскова. Все пак разликата ни бързо беше стопена за 7:7. В средата на гейма Скуадрата влезе в серия и натрупа аванс от шест точки - 16:10. Серията бе прекъсната от влязлата като резерва Радостина Маринова. Това обаче не означаваше нищо, защото след това Италия продължи да доминира и увеличи разликата. Алесия Оро ни тормозеше на сервис и резултатът набъбна на 23:11. Нашите взеха още една точка, но това беше всичко.

Вторият гейм започна равностойно, но постепенно италианките започнаха да действат безпощадно на атака и на блокада. Точно тези елементи им донесоха аванс от 12:8 при техническото прекъсване. Лоренцо Мичели отново потърси промяна със смени, но разликата в класата си личеше. Елена Пиетрини се разигра с няколко мощни атаки, но и съперничките ни направиха две последователни грешки, които съкратиха разликата до 13:16. Алесия Дженари върна аванса от четири точки за италианките. Точките за нашите момичета идваха с огромни усилия и логично бяха рядкост - 19:25.

И в началото на третия гейм нашите започнаха позитивно, но блокада на италианките им донесе аванс от 7:4. Нашите просто нямаха никаква възможност да правят контра точки. Това промени Нася Димитрова, която на сервис успя да съкрати разликата. Атака на Анна Джанези и пусната топка от Силвия Нвакалор направиха резултата 16:12. В този гейм българките и Лоренцо Мичели направиха няколко страхотни видео обжалвания, които ги задържаха в резултата. Това донесе настроение в залата. Атаки на Радостина Маринова, Мария Йорданова и Нася Димитров бяха последните позитивни моменти в нашия отбор - 21:25.