Италия не допусна изненада и се класира за финала на Европейското първенство по волейбол след победа с 3:1 гейма над Нидерландия.

Скуадрата триумфира след резултат в отделните части 25:19, 25:17, 16:25, 25:18. Те взеха убедително трите си части и не оставиха съмнение в превъзходството си, въпреки че и "лалетата" имаха своите силни моменти особено в третия сет.

Неудържимата Бошкович прати Сърбия на трети пореден финал

На съботния финал в Белград италианките ще срещнат домакините, които спечелиха последните две издания на еврошампионата.

Финалът е първи за Италия от 2009-а, когато бе победен тимът на Нидерландия с 3:0 и спечелена титлата. В миналото издание момичетата в синьо стигнаха до бронзовите медали.

Сега гладът им за повече, въпреки че отново Сърбия ще е големият фаворит.

Най-резултатна за Италия днес бе Паола Егону с 24 точки, а Анна Данеси добави 17. За нидерландките Ника Далдероп завърши с 14.

Финалът е в събота от 21 часа и ще може да го наблюдавате по Max Sport 2. В 18 часа е мача за бронза между Турция и Нидерландия.

Гледайте мачовете от Европейското първенство по волейбол за жени в каналите на Max Sport