И от петия опит волейболистките на Марица (Пловдив) не успяха да спечелят не само мач, но дори и гейм в групата си в Шампионската лига.

Днес тимът загуби в Пловдив от Хемик (Полша) с 0:3 (20:25, 9:25, 20:25), а вие видяхте срещата по MAX Sport 1 HD.

За съжаление Марица продължава участието си в най-силния турнир с пет поражения от пет срещи, като няма спечелен гейм.

Тенерифе Ла Лагуна от Испания има същия неприятен "актив".

Българският представител не се предаде в първия и третия гейм, но вторият бе спечелен изключително леко от гостите. Полският шампион не изпусна контрол над мача, а състезателките на Марица - повечето много млади, някак бяха сковани и осъзнаваха разликата в класите.

Пловдивчанки загубиха по два пъти и от Хемик, и от Екзаджъбашъ (Турция), както и веднъж като домакин от румънския КСМ Тарговище.

Последният двубой на Марица е в Румъния на 8 февруари.