Родният шампион Хебър (Пазарджик) завърши с победа участието си във волейболната Шампионска лига, което проследихте в каналите на MAX Sport.

Пазарджишкият тим срази с 3:0 (25:21, 26:24, 25:20) белгийския Кнак Рьозеларе, с което зае второто място в своята група "А".

За съжаление обаче това второ място не се оказа досататъчно за Хебър да продължи към елиминациите, защото родният шампион бе най-слабият тим сред всички завършили на второ място.

Хебър изпрати дебютното си участие в най-престижния клубен турнир с три победи и три поражения, а фактът, че две от тези победи бяха с 3:2 повлия на точковия актив на отбора.

Това бе втора победа за Хебър над Рьозеларе само в рамките на 24 часа, след като вчера те победиха с 3:2 същия този съперник в символичното си гостуване, което обаче вместо в Белгия се игра отново в Пазарджик.

Днес Хебър започна много силно мача и натрупа аванс от шест точки още в средата на първия гейм, който се оказа досатъчен за момчетата на Камило Плачи да затворят частта с 25:21.

Вторият гейм обаче бе далеч по-драматичен. В него двата тима се движеха точка за точка до самия край, а Хебър пропиля геймбол при 24:23, но за щастие реализира втория си шанс и затвори гейма с 26:24.

В третия гейм гардът на гостите съвсем падна и те безславно загубиха с 20:25.