Хебър (Пазарджик) загуби от полския Варта Заверче в мач от волейболната Шампионска лига, който гледахте по MAX Sport 1 HD.

Родният първенец отстъпи с 1:3 (22:25, 25:21, 18:25, 26:28) на поляците.

Така Хебър записа второ поредно поражение в групите на турнира, след това с 2:3 гейма от немския шампион Берлин Волейс в предишния кръг.

Момчетата на треньора Камило Плачи показа силен волейбол в доста моменти от мача, но се пречупиха в заключителните мигове на първия и четвъртия гейм, което в крайна сметка се оказа фатално.

Голямо влияние имаше и проспаната първа половина на откриващия гейм, в която Хебър изостана с шест точки. Родният тим все пак успя да навакса пет от тях, но това не се оказа достатъчно, защото геймът бе загубен с 23:25.

Във втората част Хебър бе почти перфектен, като успя да се откъсне в резултата още в средата му, а с крайното 25:21 обнадежди шумните си фенове, че може и да постигне победа.

За съжаление последва срив в третата част, загубена с 18:25, за да последва драмата от напълно равностойния четвърти гейм.

Той се развиваше точка за точка през почти цялото време, а при 26:26 сервис в аут подари мачбол на поляците, които го използваха и с 28:26 затвориха мача.

В другия мач от тази група, турският Халкбанк победи Берлин Ресайклинг Волейс с 3:1