Волейболният шампион на България Хебър (Пазарджик) допусна драматична загуба от беларуския Шахтьор (Солигорск) - 2:3 (22:25, 25:15, 25:14, 19:25, 9:15) в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Двубоят бе излъчен на живо по MAX Sport 2 HD.

Първият гейм в Пазарджик бе най-равностоен от целия мач, след като двата отбора многократно сменяха водачеството, като домакините допуснаха пет поредни точки на съперника при резултат 19:17, след което загубиха гейма с 22:25.

Във втората и третата част българите показаха съвсем различно лице, печелейки и двата гейма с 10 или повече точки разлика, съответно на 15 и 14, за да осъществят обрат и да се доближат на само един гейм от победата, повеждайки с 2:1.

Шампионът на Беларус обаче не се отказа и стигна до тайбрек, след като изравни резултата до 2:2.

В петия гейм Хебър успя да отбележи само 9 точки, с което загуби мача с 2:3.

Брадли Гънтът с 21 точки и Джакопо Масари с 16 бяха двамата най-резултатни за Хебър, докато Павел Аудочанко се отличи със 17 за победителите.