Българският волейболен шампион Хебър стана първият отбор, който успя да спечели гейм срещу полския Ястжембски, но отново записа загуба в Шампионската лига. Пазарджиклии отстъпиха на съперника с 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25), записвайки второ поредно поражение в груповата фаза на турнира.

Хебър продължава да е на последно място в класирането на групата с една победа, докато поляците са начело с пълен актив, но най-сетне и със загубен гейм и разлика от 15:1.

Двубоят бе излъчен пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

Пазарджишкият тим допусна втора загуба в три изиграни мача, а освен това има и едно служебно поражение - срещу Фридрихсхафен.

В първите два гейма българите оказаха огромна съпротива на класния си противник, като дори взеха първата част с 28:26. Вторият гейм също бе изключително равностоен, но поляците наложиха своята воля след 23:25.

В останалите две части интригата липсваше и гостите оставиха Хебър съответно на 19 и 16 точки, за да грабнат поредната си победа.

Якопо Масари с 11 точки бе най-резултатен за домакините, докато Теодор Тодоров и Дейвид Кръстев останаха с по 10.

Томаш Форнал с 18 поведе Ястжембски към нова победа.

Идната седмица пазарджиклии ще изиграят и двата си мача с Кнак, които по договорка с белгийците ще бъдат на родна земя - като и двата ще бъдат предавани в каналите на MAX Sport.