Хебър тръгва за подвиг в реванша си срещу испанския Гуагуас Лас Палмас от първата квалификационна фаза на Шампионската лига по волейбол за мъже.

Двубоят в Пазарджик е от 19 часа по MAX Sport 1 HD.

Българският първенец загуби с 0:3 като гост преди седмица и за да има шанс продължи напред трябва да спечели днес с 3:0 или 3:1 гейма. При такъв сценарий мачът отива в "златен гейм", който ще реши крайния победител.

При два спечелени гейма от испанския шампион, Хебър отпада.

В отбора вярват, че нищо не е решено и обрат е възможен.

"Имаме шанс въпреки неприятния резултат в първия мач - каза в интервю пред сайта на клуба националът Виктор Йосифов. - Съперникът игра добре у дома, като успя да си реализира топките в атака, което ние не можахме. Това е единствената разлика. В другите елементи бяхме по-добри или равностойни, със сходни резултати.

Има голяма мотивация във всеки един играч. Отделно, ще играем тук в Пазарджик, в залата, в която тренираме. Мисля, че ще успеем да изиграем по-добър двубой и да се опитаме да ги отстраним."

За съжаление Хебър няма да може да разчита на пълните трибуни в залата си, тъй като разпоредбите на здравните власти у нас не позволяват публика на спортните състезания.

Еуфорията в Пазарджик е голяма и се очаква хора да подкрепят тима около залата, при пристигането на автобуса, както и по време на самия двубой.