Хебър допусна поражение в първия мач от втория кръг в Шампионската лига по волейбол за мъже. Българският първенец изненадващо отстъпи с 0:3 (22:25, 19:25, 24:26) срещу Аркада Галац.

Двубоят бе предаван пряко по MAX Sport 1 HD.

Срещата в зала "Васил Левски" започна колебливо за домакините и те губеха с 5:7 и 18:20, за да се стигне до 22:25.

Във втората част "тигрите" поведоха с 11:8, но допуснаха обрат до 16:19. Шампионът на Румъния беше още по-категоричен и поведе с два гейма след 25:19.

Хебър продължи да изпълнява колеблив начален удар, но успя да стигне до 24:21 и три точки за намаляване на пасива. Аркада спечели следващите пет разигравания и заслужено се поздрави с краен успех в срещата след само 85 минути.

Най-резултатни за българския шампион станаха Тодор Алексиев и Николай Николов с 14 точки. Якопо Масари добави още 9 точки. За гостите Оскар Мадсен се отличи с 14 точки.

Двубоят-реванш е в Румъния през следващата седмица, като Хебър ще трябва да спечели с 3:0 или 3:1, за да се стигне до "златен гейм", който да определи кой тим продължава напред.