Българският шампион Хебър (Пазарджик) ще приключи тазгодишното си участие в групите на Шампионската лига по-късно днес. Родният тим има изключително тежка задача, като в шестия си мач за сезона продължава да търси първата си победа в груповата фаза, гостувайки на един от фаворитите в турнира - турския Халкбанк (Анкара).

Този двубой ще може да гледате на живо от 16:30 часа по MAX Sport 1 HD.

Статистиката определно не е на страната на българите, които имат пет загуби в пет двубоя досега, като за това време са спечелили едва пет гейма, а същевременно са загубили тройно повече. Всъщност два от спечелените геймове дойдоха именно срещу турците при поражението у дома с 2:3 на 30 ноември миналата година.

Халкбанк пък е едноличен лидер в група В с 4 победи в пет мача, като се намира в серия от четири последователни успеха. Единственото поражение на турския тим до момента бе в още на старта на групата - с 1:3 от полския Варта.

Пазарджишкият тим пътува за столицата на южната ни съседка в приповдигнатно настроение, след като през уикенда спечели Купата на България за четвърти път в историята си.

Другата среща от групата днес противопоставя Варта и Берлин Волейс, които ще спорят за второто място в крайното класиране.