Волейболният Хебър за втора поредна година ще играе в групите на Шампионската лига, след като не трепна в зала "Дом Одбойке Боян Странич" в Загреб. Вие видяхте успеха по MAX Sport 1 HD.

Българският представител победи и в реванша хърватския Младост - отново с 3:1 гейма, както и преди седмица в Пазарджик. Днес в отделните части резултатът бе 28-26, 20-25, 17-25, 10-25, като Хебър загуби първия гейм за близо половин час и в голяма битка, в която имаше и геймбол.

Последва отговор на опитен и можещ отбор - какъвто несъмнено вече е този на Камило Плачи. Той игра в групите и миналата есен, това вече не е ново изживяване за него.

Хебър не даде никакъв шанс на Младост във втората и третата част, печелейки на 20 и 17, което гарантира продължаването напред. Гардът на домакините съвсем падна в четвъртата, когато те бяха прегазени на 10.

Тодор Алексиев поведе своите със 17 точки в мача, а ние очакваме представянето на българския първенец в груповата фаза, която ще гледате, естествено, в каналите на MAX Sport.

Станаха ясни и съперниците на Хебър в група В - Берлин, Алурон (Полша) и турският Халбанк. Ето я и програмата на българския отбор:

8 ноември, 20:30 часа: Берлин - Хебър

15-17 ноември: Хебър - Алурон

29 ноември-1 декември: Хебър - Халкбанк

14 декември, 19 часа: Алурон - Хебър

12-14 януари: Хебър - Берлин

25 януари, 16:30 часа: Халкбанк - Хебър.