Българският волейболен шампион Хебър показа характер, не се пречупи срещу силния тим на Фридрихсхафен (Германия) и заслужено грабна първа в историята си победа в групите на Шампионската лига след 3:2 (25:13, 18:25, 22:25, 25:11 и 15:12).

Мачът наблюдавахте на живо по МАX Sport 2 HD.

Тимът от Пазарджик пък бе подкрепен и от около 1500 свои фенове в зала “Васил Левски”

Мечтан първи гейм, спечелен с 25:13, даде на домакините аванс в резултата, но след това гостите се съвзеха и сътвориха пълен обрат, повеждайки в резултата след геймове на 18 и 22.

Четвъртата част бе сходна на първата и отново завърши с голяма разлика в полза на българите, този път 25:11, а така се стигна до пети гейм. В тайбрека волейболистите на Камило Плачи показаха страхотен характер и воля за победа, за да грабнат историческия успех след 15:12.

Така шампионите ни са с баланс 1-1 след два изиграни мача, колкото имат и белгийците от Рьозеларе, които са втори. Лидер в групата е Ястржебски (Полша), а Фридрихсхафен е последен с две загуби в два мача.