Българският Хебър ще играе в групите на Шампионската лига, след като взе необходимото в гостуването на Олимпиакос, в реванша от третата квалификация в турнира - нова победа с 3:1 гейма (21:25, 25:23, 25:19, 25:23). След 3:1 у дома преди седмица, тимът от Пазарджик се нуждаеше от 2 гейма в Пирея, дори и да загуби с 2:3.

Станахте свидетели на триумфалната вечер за българския волейбол по MAX Sport 4 HD.

Домакините спечелиха първата част тази вечер с 25:21 и изглеждаха надъхани за обрат. Но водени от Тодор Алексиев, Виктор Йосифов и Якопо Масари, играчите на Хебър отвърнаха на удара. Те поеха инициативата във втория гейм, но след средата му играта вървеше точка за точка. Масари завърши по диагонала зрелищно в ключов момент при 23:23, а после гърците сбъркаха и геймът отиде за Пазарджик - 25:23.

Третият пак тръгна отлично за нашите, които излязоха напред с две зрелищни блокади на Йосифов. След 20-ата точка гърците рухнаха, направиха е серия леки грешки на начален удар. Алексиев завърши атака за 23:19, а после Олимпиакос сбърка два пъти поред, за да затвори българският шампион гейма с 25:19. Кадри от ключовия трети гейм, вкарал българския представител в същинската част на турнира вижте в основното видео (горе).

Последва луда радост на игрището, въпреки че мачът продължаваше при 1-2 гейма за нашите. Те обаче вече си бяха свършили работата и ги чака група в Шампионската лига, където съперници ще са полският Ястжембски Венгел, Розеларе (Белгия) и Фридрихсхафен (Германия).

След като изпълниха мисията, българите спокойно взеха и следващия гейм с 25:23, за да затворят мача с 3:1, както и в първия двубой.

Олимпиакос отпада след испанския първенец Лас Палмас и беларуския Шахтьор (Солигорск), които "тигрите" от Пазарджик пратиха зад борда в първия и втория кръг.

Гледайте мачовете и в груповата фаза на волейболната Шампионска лига в каналите на MAX Sport.